Zostaliśmy opiekunem Fundacji Pegasus

Fundacja Pegasus od blisko 20 lat ratuje konie przed katorżniczą pracą,
zaniedbaniem i najgorszym – śmiercią. Przez ten czas udało się ocalić setki
zwierząt. HRE Investments ma to szczęście, że może być opiekunem tego
wspaniałego miejsca.

Zostaliśmy opiekunem Fundacji Pegasus

– Zwierzęta, przyroda są nam bardzo bliskie. W swoich projektach zawsze szukamy równowagi pomiędzy światem ludzkim a światem natury – mówi Izabela Skotarska, Dyrektor Marketingu HRE Investments. Fundacja Pegasus ratuje zwierzęta.

Pod skrzydłami azylu schronienie znalazły także osły, kozy, lamy, koty, psy, krowy i kuce. Jedne zadomowiły się na wiele lat, inne były tylko przez chwilę. Wszystkie uratowane od koszmaru wielogodzinnego transportu do rzeźni, ocalone przed bezdomnością, każde wyniszczone i chore. Niekiedy walka toczy się tylko o kilka ostatnich chwil. Jednak są to dni w cieple, bez bólu i strachu. Tutejsi podopieczni otaczani są szczególną troską. Azyl współpracuje ze specjalistami z zakresu weterynarii, fizjoterapii, zoopsychologii. Ich praca sprawia, że skrzywdzone przez ludzi zwierzęta, ponownie zaczynają im ufać. Opiekunowie mają do dyspozycji 30 hektarów pastwisk, stajnie i wiaty.

– Niektóre zwierzaki trafiają do adopcji, większość psów ma szansę na dom. Jednak zwierzęta gospodarskie mają niewielkie szanse na rodzinę. W schronisku nie ma koni, na których da się jeździć, a tylko takich szukają ewentualni adoptujący – mówią tutejsi wolontariusze.

Schronisko, które się tutaj znajduje, współpracuje z inspekcją weterynarii, policją i samorządami. W razie zagrożenia zdrowia i życia zwierząt, wolontariusze wiedzą, jak zareagować. Organizowane są tutaj lekcje dla szkół i stowarzyszeń. To na nich uświadamiane są wzajemne relacje między ludźmi, zwierzętami i środowiskiem.​ Utrzymanie ośrodka, zapewnienie specjalistycznej karmy jest bardzo kosztowane. Bez osób wspierających schronisko, nawet najcięższą pracą i dobrymi chęciami, nie byliby w stanie pomóc takiej ilości zwierząt! To dzięki darczyńcom są w stanie zapewniać poszkodowanym zwierzętom opiekę wysokiej jakości.

notifications_none

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

clear